photo

Miejski Rajd Przygodowy – jak to wygląda?

Zastanawiacie się jak to wszystko wygląda? Co kryje się pod hasłem „Miejski Rajd Przygodowy”? To właśnie jest dobre miejsce, żeby się tego dowiedzieć :). Zapraszamy do lektury odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a później do komiksowej wersji przewodnika po naszym rajdzie. Pamiętajcie też, prosimy, że opis tras znajduje się w zakładce informacje/charakterystyka tras.

Najczęściej zadawane pytania:

Kto może wziąć udział w imprezie? Czy potrzebuję jakiś nadludzkich mocy..?

W imprezie wystartować może każdy, kto czuje się na siłach podjąć wyzwanie:). Na trasie rodzinnej dotychczas najmłodszy uczestnik liczył niecały roczek :). Więc generalnie nie ma się czego bać. 

Kiepsko u mnie z orientacją w terenie. Czy dam radę i się nie zgubię?

Na 100 % tego nie wiemy...:), ale: mapa jaką otrzymują startujący to „zwykły” plan miasta, z podpisanymi ulicami, ważnymi budynkami użyteczności publicznej, itd. Jeśli trafimy do lasów - są tam szlaki piesze, rowerowe, oznaczone w terenie i na mapie również. Na trasach: rodzinnej, pieszej i rowerowej dozwolone jest koszystanie z GPS, Endemondo, itd... Zawsze też można zapytać kogoś, jak trafić do celu. W naszej 7 - letniej historii jeszcze nikt nigdy sie nie zgubił. Poniżej prezentujemy mapę z 2018 roku.

photo
Co z tymi zadaniami specjalnymi? Na czym to polega?

Trafiając do niektórych punktów kontrolnych, będziesz musiał wykonać określone zadanie. W zależności od poprawności jego wykonania, otrzymasz punkty, które albo przybliżą albo oddalą cię od zwycięstwa... W poprzednich latach uczestnicy rajdów zetknęli się z takimi zadaniami, jak: pływanie, kajaki, wspinaczka, wbieg na 30 piętro Altusa, skakanie w workach, slackline, skakanie na skakance, rzuty do celu, strzelanie z łuku, rowerowy slalom, bilard i kręgle, różnego typu zadania z znajomości wiedzy ogólne (nazwy państw, flagi państwowe), rozwiązywanie rebusów, znajomość cytatów sławnych ludzi i inne...

Czy mogę nie wykonać zadania specjalnego?

Tak. Mówisz na punkcie kontrolnym, że rezygnujesz z zadania, dostajesz punkty karne i idziesz/jedziesz dalej...

Jakim sprzętem muszę dysponować na rajdzie?

Na trasie pieszej - tylko wygodnym obuwiem. Na trasach wymagających roweru, musisz posiadać swój własny jednoślad. Kajaki, sprzęt do zadań linowych, całą resztę organizujemy my.

Czy trzeba być "profesjonalnym", albo "pół - profesjonalnym" biegaczem, aby wziąć udział w rajdzie?

Nie. Osoby, które walczą o „pudło” oczywiście biegną większość trasy, ale trasa jest tak pomyślana, aby również maszerujący mogli ukończyć rajd w limicie czasu.

Komiks

Po przyjściu do bazy rajdu rejestrujemy się, odbieramy tzw. karty startowe (na niej to będziemy potwierdzać obecność na kolejnych punktach kontrolnych, sędziowie punktowi będą tu wpisywać zdobyte przez nas punkty). 
photo photo
Jeśli masz ochotę, po odebraniu karty startowej możesz wziąć udział w krótkim szkoleniu a propos naszego rajdu. Opowiemy jak podbić punkt kontrolny, pokażemy mapy z poprzednich edycji, udzielimy kilku wskazówek :).
photo
Pół godziny przed startem ma miejsce tzw. odprawa techniczna. Tłumaczymy tutaj dokładnie zasady rajdu, odpowiadamy na pytania uczestników.
photo
Kilka minut przed startem rozdawane są mapy. Lojalnie uprzedzamy: nie bierzemy odpowiedzialności za żadne szkody wyrządzone w tym czasie:). Hasłami przewodnimi niektórych zawodników są w tym czasie: "nie bierzcie jeńców" i (jak mawiali gladiatorzy) "twoja śmierć to moje życie"... :)
photo
W zależności od wybranej trasy poruszamy się pieszo lub rowerem. Sami decydujemy o kolejności w jakiej będziemy "zaliczać" punkty kontrolne jak i o drodze pomiędzy nimi. Oczywiście najlepiej aby była jak najkrótsza!
photo photo
Zadanie specjalne na punktach kontrolnych. Generalnie możemy podzielić je na dwa rodzaje: te wymagające siły umysłu i te wymagające sprawności fizycznej. 
photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo photo
Po zakończonym rajdzie zapraszamy na posiłek regeneracyjny, ceremonię zakończenia imprezy, nagrodzenia zwycięzców oraz losowanie nagród wśród wszystkich uczestników wydarzenia. 
photo photo photo

Organizatorzy

---------------------

Partnerzy